Nasze marki

(+48) 52 387 16 65|biuro@alpinuschemia.com|

Koronawirus – informacje

Najczęściej powtarzane ostatnio słowo, czyli „koronawirus”, spowodowało, że cały świat ze zdwojoną uwagą zaczął śledzić informację na temat wirusów. Koronawirusy (Coronaviridae) są wirusami otoczkowymi, co oznacza, że są bardzo wrażliwe na środki chemiczno-myjące zawierające alkohol. Właśnie takie środki produkuje Alpinus Chemia.

Pełne, skuteczne działanie wirusobójcze jest właściwością środków o zawartości etanolu 72/100g. Mniejsze lub zbyt wysokie stężenie alkoholu powoduje, że preparat jest mniej efektywny i nie daje pełnej ochrony. Skuteczny w walce z drobnoustrojami takimi jak koronawirusy jest także alkohol izopropylowy – w stężeniach od 70 do 80% – optymalny do czyszczenia i mycia różnych powierzchni.

Nowy koronawirus SARS-CoV-2 (pierwotnie nazwany 2019-nCoV) wywołuje chorobę nazwaną COVID-19. Paradoksalnie epidemia, stanowiąca zagrożenie dla świata, wyczuliła nas na przestrzeganie zasad higieny – częściej i dokładniej myjemy ręce, zwracamy też szczególną uwagę na przedmioty, których codziennie dotykamy. Jednym z największych siedlisk drobnoustrojów, w tym wirusów jest np. telefon komórkowy, klawiatura komputera czy karty kredytowe. Ze skóry rąk wirus może przedostać się do dróg oddechowych. Dzieje się tak, gdy dotykamy oczu, ust lub nosa. Dlatego tak ważna jest właściwa dezynfekcja – nie tylko rąk, ale też otaczających nas przedmiotów oraz powierzchni, takich jak klamki czy poręcze. Ograniczamy wtedy ryzyko kontaktu z wirusem.
Świetnie do takiej dezynfekcji nadają się produkty firmy Alpinus Chemia. Systematyczne stosowanie środków do dezynfekcji niszczy skutecznie wirusy oraz sprzyja utrwalaniu właściwych nawyków higienicznych.

Jest to istotne nie tylko wówczas gdy grozi nam pandemia wywołana koronawirusem. Te same bowiem zasady higieny obowiązują podczas rozprzestrzeniania się sezonowej grypy. Wirus grypy oraz obecnie zagrażający nam koronawirus mają te same drogi transmisji. Przenoszą się poprzez bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi, rozprzestrzeniają się drogą kropelkową oraz poprzez kontakt ze skażonymi przedmiotami.

Stosowanie szeroko rozumianej profilaktyki w miejscu pracy sprzyja zdrowiu pracowników i jest uzasadnione ekonomicznie.
Lepiej więc stosować profilaktykę, niż ponosić koszty nieobecności pracownika w pracy. Z badań przeprowadzonych przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy przy współpracy z firmą E&Y wynika, że roczne straty polskich przedsiębiorców spowodowane infekcjami wirusowymi mogą sięgać nawet 5 mld zł. Ta liczba przekonuje firmy do podejmowania zdecydowanych działań profilaktycznych, których koszt jest nieporównywalnie niższy.

Produkty wytwarzane przez załogę firmy Alpinus Chemia od długiego czasu wpisują się w zasoby najwyższej jakości artykułów stojących na straży higieny i zdrowia.

Unia Europejska