(+48) 52 387 16 65|biuro@alpinuschemia.com|

O firmie

Zespół, który tworzą specjaliści z pasją.

Alpinus Chemia Sp. z o.o. została założona w 2008 roku. Dzięki prężnej i dobrze przygotowanej załodze rozwija się w kilku obszarach, poszukując nowoczesnych rozwiązań i technologii.

Równomiernie doskonalimy dwa piony naszej firmy:

jeden produkcyjny, w którym wytwarzamy wyroby biobójcze, medyczne i chemię przemysłową i drugi, o charakterze badawczym – prowadzimy tam badania z zastosowaniem procesów destylacji, ekstrakcji nadkrytycznej, syntezy, chromatografii rotacyjnej. Badania prowadzone są w najwyższych standardach czystości (clean room), tak aby przyszłe produkty spełniały normy jakościowe substancji farmaceutycznej.

Przedsiębiorstwo zmienia swój profil prowadzonej działalności z firmy czysto produkcyjnej w technologiczną. Wykorzystujemy różne dziedziny nauki takie jak informatykę, optykę, biotechnologię, astronomię aby implementować najlepsze rozwiązania w dziedzinie chemii.

Realizacja nowoczesnego poziomu koncepcji Firmy poprawia jej konkurencyjność produktową oraz usługową co skutkuje współpracą z licznymi jednostkami badawczo – rozwojowymi:

  • Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu,
  • Uniwersytetem Technologiczno – Przyrodniczym im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy,
  • Politechniką Warszawską,
  • Politechniką Lwowską

Nasza misja

Misja Alpinus Chemia to kierowanie się przede wszystkim dobrem klienta. Dostarczanie mu profesjonalnych rozwiązań w korzystnej cenie, a także elastyczne i innowacyjne podejście do potrzeb. To również działalność zgodna ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i ekologiczne podejście do produkcji.

Cecha

Dzięki doświadczeniu i nieustannej chęci rozwoju jesteśmy przygotowani na twoje wyzwania. Odnieś sukces, wykorzystując naszą wiedzę z zakresu chemii, ekologii i medycyny.

Cecha

Wykwalifikowany personel nadzoruje cały proces produkcyjny, w trosce o najwyższą jakość każdego produktu, a dobrze wyposażone laboratorium pozwala na przeprowadzanie testów jakościowych wszystkich wyrobów.

Cecha

Nasza wiedza i umiejętności pogłębiają się wraz z rozwojem technologii, pozwalając nam podążać drogą postępu. Rozwijamy się po to, aby móc tworzyć produkty najwyższej jakości, które spełnią twoje oczekiwania.

Unia Europejska