Nasze marki

(+48) 52 387 16 65|biuro@alpinuschemia.com|

Ekstrakcja

Pozyskiwanie związków bioaktywnych z materiału roślinnego odbywa się na drodze ekstrakcji. Opieramy się nie tylko na tradycyjnej metodzie rozpuszczalnikowej i ultradźwiękowej, ale przede wszystkim wykorzystujemy ekstrakcję ditlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym zgodnie z zasadami zielonej chemii w trosce o środowisko naturalne.

Ekstrakcja ditlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym umożliwia pozyskiwanie substancji z materiałów organicznych w sposób zrównoważony i bezpieczny dla środowiska zachowując gwarancję czystości produktów, wolną od szkodliwych rozpuszczalników ekstrakcyjnych (etanol, benzyna ciężka, eter naftowy). Możliwość wprowadzenia rozpuszczalników organicznych do układu w ekstrakcji nadkrytycznej umożliwia izolację związków polarnych takich jak alkaloidy czy fenole. Na drodze procesów ekstrakcji pozyskujemy olejki eteryczne oraz substancje czynne m.in. z konopi.

 

Posiadamy instalacje do ekstrakcji nadkrytycznym ditlenkiem węgla z ekstraktorami o pojemności 300 litrów pracujące pod ciśnieniem do 30 MPa.

Zamów usługę

Poszukujesz niestandardowej usługi?
Skontaktuj się z nami, a znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

Unia Europejska